wtorek, 31 stycznia 2017

DZNW #5 {Folia}

Pomimo , że folie są różnego rodzaju, my skupiliśmy się na foli aluminiowej.
W mojej głowie był plan stworzenia wszystkiego z foli, ale szybko ocknęłam się i nie chciałam robić tego sama, więc zdecydowałam, ze skupimy się na dwóch rzeczach.

To stworzenia miecza zainspirowała nas książka z serii przygody Franklina pt."Franklin mały Bałaganiarz"

Do wykonania miecza potrzebujemy:

Korony nie udała nam się ukończyć.
 • foli aluminiowa
 • tektura
 • klej, najlepiej ten na gorąco
 • włóczka na rękojeść, żeby była delikatna jak to Kai powiedział
 • różnego rodzaju koraliki i świecidełka do dekoracji  (my ostatecznie zrezygnowaliśmy, ze względu na bezpieczeństwo młodszego)


Wykonując miecz z tektury, rękojeść zrobiłam podwójną, natomiast sam trzon miecza pojedynczy dla bezpieczeństw, żeby chłopcy nie zrobili sobie krzywdy co się nie sprawdziło, bo miecz okazał się "za bezpieczny" i cały czas musiałam go wzmacniać taśmą klejącą. Miecz po mimo dwóch dni użytkowania jeszcze istnieje, wprawdzie cała folia obklejona jest taśmą przezroczystą, a rękojeść pozostała nadal "włóczkowa - delikatna"


Filmik z naszymi zabawami z folią, po wykonaniu naszych mieczy i zabawami z nimi. Folia była wszędzie, ale raczej jeszcze jest. Po zabawie tak naprawdę zaczęła się zabawa z folią. Robienie kuleczek, które służyły jako amunicja do rurkowych pistoletów. Również powstała lorneta piracka.
Były  zabawy sensoryczne, czyli chodzenie po foli, bieganie, skakanie. Z racji tego, æe folia znajdowała się na wykładzinie mogliśmy odbijać tam rożne rzeczy, jak klocki itp.   Dlaczego tego nie udokumentowałam? Odpowiedz jest prosta wybrałam zabawę, ostatnio ciężko mi robić zdjęcia jak coś wspólnie robimy. Mój starszy syn się burzy, że się z nim nie bawię, stąd   często byle-jakie zdjęcia.
Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Nasza szkoła domowa I&K w domowym zaciszu Jake, jeże nici i inne takie Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku WorldSchool Explorers Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki Jej cały świat
SHARE:

5 komentarzy

 1. Ale fajny miecz.
  Musze zrobić synkowi albo z nim.
  :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow.. Ale mnie zaskoczyliscie... Miecz To mega moc :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pomysl! Uwielbiam takie diy, ktore powstaja tak naprawde z niczego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudny rycerz i śliczny miecz!!!

  OdpowiedzUsuń

© Nasza Przygoda DIY | kreatywny blog dla dzieci i rodziców. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig