poniedziałek, 25 stycznia 2016

Dziecko na Warsztat - Geografia


 Z geografia Kai oswaja się już od dawna. Jak zapyta tu mu odpowiadam. Jednak dopiero dziś postanowiłam go zapoznać z nią trochę bliżej. Nauka w formie zabawy, skupiona na rysowaniu bardzo mu się spodobała.

Na papierze do wykrojów odbiłam map, skupiłam się na razie na Europie, a dokładnie na miejscu, gdzie mieszkają dziadkowie, czyli Polsce i na Wielkiej Brytanii. Oczywiście o fladze Szkocji nie zapomniałam.


Mapa wyszła bardzo efektownie ponieważ narysowana jest na papierze śniadaniowym, a kolorowana starymi mazakami moczonymi w wodzie.

Kai dość dobrze radzi sobie z rozpoznawaniem miejsca, w którym mieszka. Oczywiście co jakiś czas muszę odświeżać mu jego wiedzę. Mniej więcej pamięta, ale czasami ma problem z określeniem dokładnego miejsca zamieszkania dziadków lub swojego. Najważniejsze, że sprawia mu to radość.A przy nauce pomaga nam globus, który dostaliśmy w prezencie od Magdy


Zapraszam na inne blogi
Wokół Dzieci Słowo Mamy Ed Montessori Karolowa Mama Kre Team Kreatywnym Okiem Matkopolkowo Bez nudy 360 przygód Bawimy my się trzy Biesy dwa Duśkowy Świat Dzika jabłoń Elena po polsku Co robi Robcio Jej cały świat Cały świat Karli Tymoszko Igranie z Tosią Kawa z cukrem Laurowy świat Kreatywnie w domu LIttle bit life Gugusiowo Ciekawe dzieci Świat Tomskiego Ohana On Ona i dzieciaki Mama w biegu Zakręcony Belfer Świnki 3 Uszywki Zuzinkowej mamy Mama na pełen etat Mama Trójki Dzwoneczkowy raj mamy Ogarniam wszechświat Kreatywna mama Mama Aga Mamuśka24 Pomieszane z poplątanym Nasze rodzinne podróże Nasza szkoła domowa Panna Swawolna Odkrywcy wiedzy Z motylem na dłoni Nasz przygoda diy Zabawy z Archimedesem Schwytane chwile Pomysłowe smyki My home and heart Gagatki 3 Dziecko na warsztat
SHARE:

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

© Nasza Przygoda DIY | kreatywny blog dla dzieci i rodziców. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig