środa, 13 maja 2015

Jak uszyć słonia przytulankę


Autorem postu gościnnego jest Handmade by Taja

1. Przygotuj potrzebne rzeczy:

 • materiał na bazę słonia
 • kawałek materiału na uszy słonia
 • kawałek wstążki na ogon
 • nożyczki
 • ołówek
 • wypełnienie (ja użyłam wypełnienia z poduszki Ikei Krakris)
 • igła z nitką
 • maszyna do szycia

2. Złóż materiał na połowę, tak żeby mieć przed sobą jego lewą stronę. Odrysuj z jednej strony ołówkiem kształt słonia.


 3. Wepnij kilka szpilek wzdłuż narysowanych linii łącząc oba kawałki materiału. Dzięki temu nie musisz wycinać dokładnie kształtu słonia i sprasowywać dwóch kawałków materiału. Zszyj słonia po narysowanych liniach, pamiętając by zostawić kilka centymetrów na włożenie wypełnienia. Najlepiej zostawić ten niezaszyty fragment w miejscu, gdzie będzie wszyty ogon.


 3. Po zszyciu tułowia słonia wytnij go zostawiając kilka milimetrów od narysowanej linii.


4. Wytnij cztery kawałki materiału  na uszy  i zszyj zostawiając niezaszyte najdłuższe boki. Zszyte elementy przewlec na drugą stronę (możesz sobie pomóc pałeczką do ryżu, jest przydatna przede wszystkim przy przewlekaniu trąby słonia) oraz wyprasuj.


5. Włóż wypełnienie i zaszyj tułów słonia, umieszczając w nim złożoną na pół wstążkę. Przyszyj uszy. By były równo przyszyte z obu stron, narysuj najpierw ołówkiem miejsce ich przyszycia. Na końcu wyszywamy słoniowi oczy.


I słoń jest już gotowy.


Taja od kilku lat prowadzi swojego kreatywnego bloga. Zajmuje się scrapbookingiem, decoupagem oraz szyciem. Od roku jest też mamą uroczej córeczki. Wiadomość o ciąży była mobilizacją do częstszego sięgania po maszynę, by uszyć swojemu maleństwu wyprawkę. Teraz nadal chętnie tworzy dekoracje dziecięce czy zabawki. Bliska jest jej idea recyklingu. Do robienia zabawek służą jej skrawki materiału, tektura czy plastikowe butelki. Ręcznie robione grzechotki czy maskotki egzystują z tymi ze sklepu na równych prawach.Bliska tez jest jej idea zdrowego żywienia i stylu życia o czym pisze w swoim drugim, niedawno założonym, blogu Różanecznik. Zachęcam do zapoznania się z tymi miejscami.
SHARE:

4 komentarze

 1. Śliczny słonik. Na bloga zajrzę z przyjemnością :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam to bardzo kreatywna osoba i oczywiście warto

   Usuń
 2. Zabawnie tak wrócić do swoich prac po jakimś czasie i zobaczyć je na innym blogu. Kiedyś się mile zaskoczyła, gdy koleżanka której nie widziałam od wieków uszyła słonia według tego kursu, a potem zaczęła szyć też inne rzeczy. Czasem nie wiemy kiedy i kogo zainspirujemy. Dziękuję za reklamę i współpracę. Będę podpatrywać i inspirować się od Ciebie z zabawami dla większych maluchów.

  OdpowiedzUsuń

© Nasza Przygoda DIY | kreatywny blog dla dzieci i rodziców. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig