wtorek, 14 października 2014

Osoba, która mnie inspiruję.

Tu będę mało oryginalna. Inspiruję mnie przede wszystkim  moja rodzina. Najbardziej mnie cieszy jak widzę ich radość i to dla nich chce mi się robić najwięcej.
Oczywiście nie mogę zapomnieć o wielkich artystach do których twórczości sięgam, żeby czerpać inspirację i uczyć się nowych rzeczy. Są to artyści różnorodni, rzeźbiarze, malarze, graficy, fotografowie, ilustratorzy, czy nawet pisarze i poeci. Ogólnie rzec biorą robią na mnie wrażenie "ludzie renesansu" { tak Ulu jest takie słowo, używane przez historyków sztuki i odnosi się do ludzi, którzy zajmują się nie tylko jedną dziedziną sztuki, nauki, tak jak w renesansie. Mówienie ludziom, żeby zajął się jedną rzeczą, żeby robił ją dobrze jest bzdurą}.

Mój dzisiejszy post miał być masłem maślanym, ale jakoś nie mogłam nie poruszyć tego przykrego tematu. Dzień po tym jak umarła wspaniała Matka, Aktorka i Osoba Ania Przybylska, zmarł Wielki , mój ukochany polski rzeźbiarz Igor Mitoraj. Nie ma chyba państwa w europie i na świecie, które nie posiada jego rzeźby.
A jak się zachował rząd polski cytat:

"Wczoraj w Pietrasanta odbył się pogrzeb Igora Mitoraja, polskiego rzeźbiarza światowej sławy. Odczytano wzruszający list od prezydenta Włoch. Na pogrzebie nie było ani minister kultury, ani ambasadora RP w Rzymie, listu nie przysłali ani pan prezydent, ani pani premier. Przykre, że inni potrafią docenić polskiego artystę, a Polska nie." 
Monika Olejnik   

Tyle w temacie.


Zdjęcie: Wczoraj w Pietrasanta odbył się pogrzeb Igora Mitoraja, polskiego rzeźbiarza światowej sławy. Odczytano wzruszający list od prezydenta Włoch. Na pogrzebie nie było ani minister kultury, ani ambasadora RP w Rzymie, listu nie przysłali ani pan prezydent, ani pani premier. Przykre, że inni potrafią docenić polskiego artystę, a Polska nie.
żródło: https://www.facebook.com/pages/Monika-Olejnik/155449451181502?fref=ts

II Dzień wyzwania u ULI 

Osoba, która mnie inspiruję.

SHARE:

6 komentarzy

 1. Ania była niewątpliwie inspirującą osobą jako matka, aktorka i człowiek

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację pominięto sporym milczeniem ,śmierć tak Wielkiego Artysty ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Pamiętam jak wielkie wrażenie zrobiła na mnie jego rzeźba w starym browarze w Poznaniu. Przykre jest to, że tak wielki artysta w takiej ciszy został pożegnany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przykre. doceniony przez pl krytyków, ale często nie uznawany przez pl artystów, ot tak pl zawiść

   Usuń
 4. szkoda że Polska zapomina o takich ludziach

  OdpowiedzUsuń

© Nasza Przygoda DIY | kreatywny blog dla dzieci i rodziców. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig