piątek, 11 lipca 2014

NAPÓJ ORZEŹWIAJĄCY Z ARBUZA.

dzieck, napój, lato, orzeźwienie


Wprawdzie arbuz na zdjęciach nie do końca jest różowy, ale szukając odpowiedzi na wymyślony przeze mnie temat, takiego koloru był arbuz - był Różowy ;-)

 

 Gdy doskwierają nam upały szukamy sposobu, aby się ochłodzić. My wprawdzie takiego problemu nie mamy, ale jak świeci słońce to też jest gorąco, tylko, że w naszym mieszkaniu, a wtedy taki orzeźwiający napój jak znalazł.
 
arbuz, napuj z arbuza
Taki napój można wykonać wspólnie z dzieckiem. Arbuza można spokojne kroić nożykiem dla dzieci, co na pewno będzie niezłą frajdą dla takiego dwulatka., a mięte ciąć nożyczkami.

Składniki
 • arbuz
 • świeża mięta
 • sok malinowy
 • lód w kostkach
arbuz, mięta

arbuz, blender, mikser, dziecko
Wszystkie składniki miksujemy z lodem, pod warunkiem, że mamy mikser do lodu. Jeśli takiego miksera nie posiadamy to wystarczy napój schłodzić, albo dodać lodu.

Zrobiony samemu smakuje lepiej, tak przynajmniej uważa Kai, ale o dziwo podzielił się z tatą. Chyba takiej ilości sam by nie przerobił ;-) 

napój , arbuz


arbuz, dziecko
Różowo, a przede wszystkim w temacie Kreatywnych Wakacji jest na blogu Rumiankowo. Kamilla sprostała zadaniu, mama dwóch chłopców, a jednak powstało, coś różowego i bardzo kreatywnego. Koniecznie zajrzyjcie do niej, aby zobaczy jak wykonać różowe słonie widoczne poniżej na zdjęciu.

papier
Różowym zadaniem zmierzyła się również Monika z bloga Krzątająca. Mama 1,5 rocznej Mai opowie Wam jakie zalety ma jazda takim pojazdem, czyli rowerkiem biegowym, zapraszam do lektury.
Rowerek jest różowy i jest kreatywnie. Pamiętajcie, że tematy to hasła, które mają nas inspirować. Nie zawsze musi to być zadanie plastyczne, przede wszystkim mamy miło spędzać czas z naszymi dziećmi.Pamiętajcie w każdej chwili możecie dołączyć do zabawy. A za tydzień zmierzymy się z tematem PRZYRODA.SHARE:

10 komentarzy

 1. Mniam! Musimy koniecznie spróbować!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to dobry sposób jak się kupi za dużego arbuza i nie ma komu zjeść, a wypiją wszyscy :-)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. ja dobry arbuz to da się wypić, a jak mniej słodki to trzeba sokiem malinowym podratować

   Usuń
 3. O z arbuza nie próbowałam.Moje dzieci nie przepadają za arbuzem, ale hmm.. sok mogłyby wypić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój też takiego całego nie chciał ruszyć

   Usuń
 4. Jak najbardziej jestem za arbuzem :)

  OdpowiedzUsuń

© Nasza Przygoda DIY | kreatywny blog dla dzieci i rodziców. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig