środa, 23 lipca 2014

Motyl z rolki po papierze toaletowym DIY

Jak wiadomo z rolek po papierze toaletowym można stworzyć nie zliczoną ilość rzeczy. Wystarczy ruszyć głową, rozejrzeć się dookoła i na pewno coś wymyślimy, a jak nie, to "google" zawsze służy nam pomocą.
Tworzenie rzeczy z rolek to świetna zabawa i pozwala kreatywnie spędzić czas całej rodzinie. Zawsze można pomagać dziecku, czy dostosować zabawę do jego dziecka.
Dziś przy Kai-a stole zasiadali jego kuzyni, którzy są w różnym wieku (7 latek, 5 latek i 2 latek). Jak widać na załączonych zdjęciach jest to świetna zabawa dla całej rodziny bez większych ograniczeń :-).

Co potrzebujemy:
 • zabezpieczony stół
 • farby
 • pędzelki
 • klej
 • nożyczki
 • rzeczy do dekorowania
 • rolki po papierze toaletowym
 • sznurek
 Żeby uniknąć nieporozumień między dzieciakami dla każdego przygotowałam taki sam zestaw do wykonania motylków. Użyłam zwykłych farb akrylowych, dlatego do każdego koloru dodałam płynu do naczyń, żeby łatwo było usuwać z zabrudzonych powierzchni. Tak patent znalazłam, u którejś z blogowych mam (nie pamiętam u której, ale dziękuję - sprawdza się!)


Różnica pomiędzy dziećmi w różnym wieku była taka, że najstarszy -  Leon, był bardzo skupiony i zwracał uwagę na symetrię, żeby dwa skrzydła były takie same. Felix - nasz średniak, chciał użyć wszystkiego co dostał, żeby nic się nie zmarnowało. Kai przez chwilę skupił się na malowaniu szczegółów, ale potem się przez przypadek wybrudził i zaczął malować siebie.Zabawa była rewelacyjna, choć nie powiem, droga do łazienki bardzo stresująca. Nie obeszło się bez brudnych drzwi, ścian i pościeli. Tak pościeli, bo gdy myłam jednego, to Kai właśnie wycierał się w kołdrę. Dlaczego nie zaczęłam od mycia Kai-a, ponieważ on nadawał się tylko pod prysznic :-)


Motyle wyszły nam cudne, a przede wszystkim dzieciaki zadowolone.

SHARE:

7 komentarzy

 1. fajowskie stwory :) moje dziecko jest mistrzem malowania obiektów 3D ;) może pukniemy motylka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. my zaczęliśmy, trochę się u nas uzbierała, więc na pewno coś więcej pokażemy

   Usuń
 2. Moja Majka jest fanka zbierania rolek po papierze toaletowym i sama wymyśla cuda, cudeńka. Efekt końcowy- nie wiadomo co to, ale wszystkim się podoba:)
  Te motyle są super, spróbuję stworzyć coś podobnego razem z nią:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. stworki oczywiście najlepsze, myślę, że jak Kai się trochę bar4dziej rozkręci to będą i u nas stworki :-)

   Usuń
 3. Boskie motyle i jakie zaangażowanie artystów było!!!
  U nas z rolek na razie tylko pomysł Frania na lornetki :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. u nas też lornetki były, bo jakoś wcześniej nie mogłam się za to wsiąść

   Usuń
 4. Boski pomysł. Współczuję tylko prania pościeli, ale jak to mówią "gdzie drwa rąbią tam wióry lecą" a sztuka wymaga poświęceń czy jakoś tak:)

  OdpowiedzUsuń

© Nasza Przygoda DIY | kreatywny blog dla dzieci i rodziców. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig