sobota, 28 grudnia 2013

Filcowa Portmonetka - Aparat DIY.

Follow my blog with Bloglovin
 Od zawszę fotografia była moją pasją. Przychodziło to falami, a zaczęło się kiedy cyfrówek jeszcze nie było w Polsce, a może były w fazie eksperymentów - wole nie wnikać jak dawno temu to było. 
Był Zenit i inne aparaty na kliszę. Wywoływanie zdjęć to była niezła magia, czasami cieszyła mnie bardziej niż robienie zdjęć. Jak jeszcze kończyłam studia to dobre cyfrówki nie dawały rady analogowym aparatom - tak mawiał mój nauczyciel {jednego żałuję, że jak mówił o technicznych rzeczach to go często nie słuchałam ;-)}Z sentymentu do mojego pierwszego "Tatowego" aparatu powstała ta torebeczka na szyję dla Kai-a.Poziom trudności: ★☆☆☆☆
Portmonetka nie jest trudna do wykonania. Nie potrzebujemy maszyny do szycia. Tylko umiejętności fastrygowania {wbić igłę, przeciągnąć nitkę}. Myślę, że jak zaznaczymy punktami drogę igły, może to być niezła frajda dla 5-6 latków i starszych. 


Potrzebujemy
 • kolorowy filc (nie za gruby)
 • nożyczki
 • igła
 • kolorowe muliny
 • tasiemka
 • mały zatrzask
 • papier
 • ołówek

Wycięty szablon z papieru mocujemy za pomocą szpilek do filcu i odrysowujemy, bądź przy bardziej pewnej ręce odrazy wycinamy. 


Tak wycięty szablon kolejno zszywamy. Zaczynamy od wszystkich elementów widocznych na pierwszym planie. Po czym przyszywamy tył i tasiemkę. Ja ze względu na bezpieczeństwo mojego syna przecięłam tasiemkę na pół i przyszyłam tam łatwo rozpinający się zatrzask. 


Jak myślicie - łatwe? Spróbujecie?
Miłego Dnia Kochani
Joanna
SHARE:

9 komentarzy

 1. Wygląda super :)

  Sama widzę często na zdjęciach tych kliszowych jakość jest lepsza niż w późniejszych latach z cyfrówek

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Twoje pomysły. Torba świetna aczkolwiek jej wykon nie w moim zasięgu. No nie mam cierpliwości do takich robótek kurczę :( Pozdrówka dla Waszej 3!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale super pomysł, ślicznie wyszła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. śliczny, moja córcia bardzo lubi jak jej z filcu robię różności ale aparat super, muszę spróbować zrobić takie cudo :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudny, już w maju jedziemy na urlop - muszę zmontować synusiowi aparat! :)

  OdpowiedzUsuń

© Nasza Przygoda DIY | kreatywny blog dla dzieci i rodziców. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig