wtorek, 6 sierpnia 2013

Zabawy plastyczne różnego rodzaju.

Czas niestety nas ostatnio nie rozpieszcza, więc ledwo zdążyłyśmy przygotować nasze pomysły na Kreatywne Wakacje z Dzieciakami. Na wstępie serdecznie dziękujemy za zaproszenie do wspólnej zabawyJ


Zabawy plastyczne różnego rodzaju bardzo wspomagają rozwój dziecka. Zwłaszcza w obrębie motoryki małej. Stąd też pomysł na zabawy plastyczne z wykorzystaniem farb. Te ostatnio u nas zdominowały wszystko.

Barwne Pawie by Matka KwiatkaPomysł ściągnięty z bloga madebyjoel.com, który nie ma sobie równych. Co prawda autor wymyślił, że to indyk na Święto Dziękczynienia, ale nam zdecydowanie nie wyszły indyki. Na stronie jest nawet szkic do ściągnięcia, ale jego użycie nie jest konieczne.
Do wykonania pawi potrzebne będą:
·        farby (im większego mamy na stanie konesera farb, tym bardziej powinny być one nietoksyczne)
·        pędzle lub łapki
·        tektura
·        nożyczki
Na kartonie wystarczy narysować tułów i ogon pawia według własnego uznania. Ważne by zarówno w tułowiu jak w i w ogonie zrobić nacięcie, potrzebne do złożenia ptactwa. Malujemy farbami, czekamy aż wyschnie i gotowe.Inspirowane twórczością Erica Carle by Anjami

Jakiś czas temu na blogu Kredka (klocek-i-kredka.blogspot.com) zorganizowała konkurs inspirowany właśnie twórczością Erica Carle. Niestety z braku czasu nie zdążyliśmy się wyrobić. Dlatego dziś prezentujemy swoje prace, co prawda nie konkursowe – te jeszcze w rozsypce i o nich będzie kiedy indziej.
Technika Carle polega na zamalowywaniu powierzchni konkretnymi kolorami, wycinaniu elementów i naklejaniu na odrębną kartę tak, by powstał zamierzony wcześniej obraz.
My do naszego malowania użyliśmy palców oraz kawałka włóczkowej robótki, dzięki któremu uzyskaliśmy „mazy” charakterystyczne dla obrazów Carle. Śmiało można użyć pędzla zamiast włóczki. My nie mogliśmy odnaleźć pędzla, który zaginął między przeprowadzkami.
Na szybko powstały dwa kwiatki, praca, która miała pójść na konkurs ujrzy światło dzienne niebawem :-)
Kwiat Ignasia – prawie w całości wykonany przez Ignasia :-)


Kwiat Hani – prawie w całości zrobiony przeze mnie... Hania wolała pobiegać za kotkiem :-)

Ostatnią inspiracją jest... klej. Nie zrażajcie się jeśli macie ochotę pokleić coś z dzieciakami gdy w domu zabrakło kleju.
Oto przepis na domowy klej – tani i bezpieczny dla dzieci:
100 g mąki
0,4 – 0,5 l wody
Mąkę mieszamy z wodą i przez chwilę gotujemy mieszając od czasu do czasu tak, by mieszanka zgęstniała do konsystencji kleju. Przelewamy do słoika, studzimy i używamy :-) Taki klej można przechowywać w lodówce nawet do kilku tygodni.

Przy okazji serdecznie zapraszamy na nasze blogi – http://icyignacy.blogspot.co.uk/  oraz http://mamadoskonala.blogspot.com , gdzie bedziecie mogli śledzić perypetie naszych pociech i gdzie znajdziecie garść inspiracji dotyczących zabaw z dziećmi, zdrowego żywienia i naturalnych kosmetyków.

DZIĘKUJE ANIĄ ZA WPIS ZA INSPIRUJĄCY  WPIS  I ZAPRASZAM NA ICH BLOGI, JAK I BLOGI INNYCH NASZYCH GOSCIWpis powstał w ramach projektu "Kreatywne wakacje z dzieciakami"


SHARE:

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

© Nasza Przygoda DIY | kreatywny blog dla dzieci i rodziców. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig