wtorek, 2 lipca 2013

Piknik

Autorką kolejnego posta naszej akcji Kreatywne Wakacje z dzieciakami jest blog Lenka-Niki, kto jeszcze ich nie zna to zapraszam.

Kiedy żar leje się z nieba, powietrze stoi w miejscu a każda, nawet najmniejsza, aktywność fizyczna kończy się zasapaniem i strumieniem potu płynącego po tyłku, warto nieco odsapnąć skrywając się w cieniu. Moje dzieciaki uwielbiają pikniki! Żeby urządzić piknik wystarczy wziąć kocyk, zapas jedzenia, picia, kilka zabawek, parę książeczek i aparat fotograficzny:)
Kawałek zielonej trawki można znaleźć wszędzie. Od biedy może być nawet ogródek pod blokiem:) Najważniejszy jest kocyk i prowiant! Przez rozłożeniem kocyka warto rozejrzeć się, czy nie kładziemy go np. na mrowisku. Na piknik można zabrać owoce, można też wziąć lody - tylko trzeba uważać na pszczoły i osy. Dobrze sprawdzają się też kanapki, herbatniki i chrupki. Należy również pamiętać o napojach!
Warto pozwolić dzieciom - zwłaszcza tym nieco starszym na samodzielny wybór przekąsek i zabawek, które mają być zabrane na piknik. Oczywiście w ramach zdrowego rozsądku:) Samodzielne rozłożenie koca również jest źródłem radości. W końcu taki piknik ma być dla dzieci przyjemnością.
Tak naprawdę nie jest ważne co i w jakich ilościach zabierzemy na nasz piknik. Najważniejsze jest to, że spędzamy czas wspólnie z dziećmi:) I takich właśnie wspólnych, rodzinnych chwil życzę Wam na te wakacje (i nie tylko) jak najwięcej:) Miłego wypoczynku! Autor: Lenka-Niki  Post powstał w ramach akcji "Kreatywne wakacje z dzieciakami".
SHARE:

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

© Nasza Przygoda DIY | kreatywny blog dla dzieci i rodziców. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig